Wielkanocne pisanki – ciekawe pomysły!

Jak przygotować najpiękniejsze pisanki? Kolorowe, eleganckie, zabawne, efektowne?

Z pewnością pamiętasz domowe sposoby na farbowanie jajek, np. w liściach cebuli lub burakach z dodatkiem octu? Takie pisanki najczęściej skrobało się czymś ostrym, rysując na nich najbardziej fantazyjne wzory. Jajka wykorzystywane do pisanek powinny być jak najjaśniejsze, najlepiej białe.

Obecnie do barwienia jajek najczęściej wykorzystuje się sztuczne barwniki, w okresie przedświątecznym dostępne w wielu sklepach oraz w wielu kolorach. Nie da się jednak ukryć, że przygotowywanie pisanek to jedna z piękniejszych tradycji wielkanocnych. Wspólne malowanie, drapanie i kolorowanie pisanek to wspaniały pomysł na rodzinne spędzenie czasu.

Dziś przedstawiam kilka ciekawych pomysłów na nietypowe, wielkanocne pisanki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz jeszcze inne pomysły na niezwykłe pisanki wielkanocne – obklejane, wiązane, z brokatem, z serwetkami ozdobnymi, cieniowane, a jedne piękniejsze od drugich:)

Źródło zdjęć: stylowi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>