Suknia ślubna model Empire (Grecka)

Suknie typu Empire to przepiękne i zwiewne suknie, których cechą charakterystyczną jest odcięcie pod biustem. Dół sukni najczęściej to lejące się tkaniny bez halki oraz dodatkowych usztywnień (nie jest to warunek, również w tym modelu można zastosować halkę). Model ten może zostać dodatkowo wzbogacony o delikatne ramiączka czy rękawki (typowo greckie) oraz wszelkiego rodzaju koronki, cekiny i kwiaty (w niedużych ilościach). Należy jednak pamiętać, że model ten należy do bardzo delikatnych więc przesadne zdobienia sprawią, że suknia straci swój urok.

Model Empire jest wprost stworzony dla wysokich i szczupłych Panien Młodych. Świetnie będą się w nim prezentowały również osoby średniego wzrostu, ponieważ ten fason wydłuża sylwetkę. Fason ten sprawdzi się również u osób bez wcięcia w talii, gdyż odcięcie sukni jest tuż pod biustem (lub trochę niżej). Model będzie pasował również do Panien o wąskich biodrach, przy szerszych biodrach suknia może nieestetycznie się ułożyć się na figurze.

 

You may also like...

2 Responses

  1. Ewelina pisze:

    Styl empire to nie styl grecki ale czasy Napoleona

    • Inspiracje pisze:

      Oczywiście, jednak w tym przypadku jedno nie wyklucza drugiego, ponieważ ten model sukni jest różnie nazywany. Suknia typu Empire znana jest również jako Józefinka (co wydaje się bardziej zrozumiałe), jednak użyłam określenia Grecka – ponieważ ta „nazwa” jest bardziej znana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>