Przechowywanie pieczywa – chlebak Tupperware BreadSmart

 
Przechowywać pieczywo można na różne sposoby, ważne, aby ostatecznym efekcie pieczywo zachowało odpowiednią świeżość.  Trafiłam ostatnio na program Galileo, w którym  pokazywano jak można i jak nie powinno się przechowywać pieczywa. 
 
Przechowywanie pieczywa:
 
Nie: torebka papierowa , drewniany chlebak
Chleb po kilku dniach wysycha i staje się twardy – ewentualeni można go zmielić na „bułkę tartą”, wykorzystać do przygotwania kotletów mielonych, czy nakarmić łabędzie.
 
Tak: np. plastikowe pudełko z gumową uszczelką, które nie przepuszcza powietrza,
W takim pudełko chleb można przechowywać  dłużej np. 6 dni (jest to również uzależnione od rodzaju chleba – np. ciemny chleb dłużej pozostaje świeży).
 
Od kilku miesięcy posiadam chlebak Tupperware BreadSmart. Nie będę ukrywać, że jestem bardzo z niego zadowolona. Pieczywo przechowywane w tym chlebaku pozostaje  świeże znacznie dłużej niż w tradycyjnym plastikowym, czy drewnianym. Sam chlebak do tanich nie należał, jednak przyznam, że były to dobrze wydane pieniądze. 
 
 
Od spodu chlebak posiada antypoślizgowe stopki, dzięki którym nie przesuwa się po blacie.  Do chlebaka dołączona była również wysuwana deseczka, na której można kroić pieczywo.  

 Chlebak można łatwo i szybko rozmontować, co ułatwia jego czyszczenie. 
 
W wieczku BreadSmarta znajduje się specjalna siatka CondensControlTM.
(Opatentowana siatka Tupperware CondensControlTM kontroluje wewnętrzne środowisko BreadSmart poprzez pochłanianie nadmiaru wilgoci, która może prowadzić do wzrostu pleśni a jednocześnie zapobiega wysychaniu chleba) 

Opis ze strony Tupperware.pl 

BreadSmart firmy Tupperware jest innowacyjnym rozwiązaniem kuchennym, które oferuje optymalne warunki przechowywania dla wszelkich rodzajów chleba. Posiada kratkę kontroli kondensacji, która zapobiega wczesnemu wysychaniu i pleśnieniu pieczywa oraz wypieków.

Użytkowanie i pielęgnacja:

W pojemniku Breadsmart można przechowywać wszystkie rodzaje chleba włącznie z bochenkami, chlebem pokrojonym, chlebem kanapkowym, bułeczkami i chlebem śniadaniowym. Należy regularnie myć pojemnik i usuwać okruszki, które przyczyniają się do rozwoju pleśni.
Rozmontowane pokrywka, tacka, wieczko oraz deska do krajania są łatwe do mycia i można je bezpiecznie myć w zmywarce. Siatkę CondensControlTM należy myć ręcznie.

Wymiary:

39,5 x 27,5 x 19,5 cm

 

Podsumowanie:

Chlebak spełnia swoje przeznaczenie w 100%. Pieczywo  pozostaje świeże znacznie dłużej. Przechowuję w nim czasami nawet niedojedzone desery takie jak ciasto, muffinki, czy sękacza – po wyjęciu ich następnego dnia są tak samo świeże. Czyszczenie chlebaka nie stwarza żadnego problemu, łatwo z niego również usunąć okruszki. Minusem jest tylko wysoka cena.
Polecam każdemu! 

Moja ocena: 9/10 

Cena: ok. 180 zł (nowy), czasami mozna znaleźć na aukcjach za ok 135 zł

Do kupienia: u przedstawiciela Tupperware, czasami na aukcjach internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>